Podziękowania za pomoc w organizacji 87. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gliwicach. - Aktualności

Podziękowania za pomoc w organizacji 87. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gliwicach.


Szanowni Państwo,

W Gliwicach zakończyły się 87. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym, których organizatorem był Śląski Związek Tenisa Stołowego.

Na ośmiu stołach w hali widowiskowo-sportowej "Łabędź" w Gliwicach rywalizowali najlepsi zawodnicy i zawodniczki naszego kraju.
Znakomicie spisała się nasza publiczność, która niemal do ostatniego miejsca wypełniła gliwicką halę sportową i świetnie dopingowała wszystkich zawodników.

Można powiedzieć, że na żywo pojedynki w każdym dniu oglądało około 500 osób. Dla Zarządu związku to bardzo dobra prognoza na przyszłość, a aspiracje mamy duże.

Podczas 87. IMP Śląski Związek Tenisa Stołowego zorganizował jubileusz 90-lecia swojej działalności. Poświęcenie sztandaru, uroczystości jubileuszowe i bankiet przebiegły w bardzo dobrym nastroju dzięki zaproszonym zawodnikom, działaczom i gościom. Wręczono liczne odznaczenia. Podziwialiśmy wystawę historii tenisa stołowego na śląsku, wydaliśmy książkę pt. Sport na Śląsku - Tenis stołowy (1929-2019). Wszystkie te działania spowodowały, że Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym i obchody 90-lecia ŚlZTS były niezapomnianym przeżyciem dla zawodników, kibiców i wszystkich sympatyków tenisa stołowego.

W imieniu Zarządu ŚlZTS chciałby wszystkim podziękować, w szczególności Urzędowi Miasta Gliwice, Urzędowi Marszałkowskiemu, KTS Gliwice, Sponsorom, PZTS oraz wszystkim kibicom, którzy postanowili odwiedzić nasze zawody. Mamy nadzieję, że kolejna impreza tenisowa orgaznizowana przez ŚlZTS będzie jeszcze lepsza.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom 87. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym:
  • W grze pojedynczej tytuły mistrzowskie wywalczyli: Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) oraz Patryk Chojnowski (Unia AZS AWFiS Gdańsk).
  • W grze podwójnej kobiet najlepsze okazały się reprezentantki Polski, czyli Natalia Partyka (niestowarzyszona) i Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław).
  • Grę podwójną mężczyzn wygrali Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski (obaj Energa KTS Toruń).
  • W grze mieszanej triumfowali Samuel Kulczycki (Olimpia-Unia Grudziądz), Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).
 
Robert Wielgosz
Prezes Zarządu
Śląskiego Związku Tenisa Stołowego
2019-03-07 12:15:00