Relacja z I Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików - Aktualności

Relacja z I Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików

W dniach 04-06.10.2019r.  w Wałbrzychu rozegrane zostało I Grand Prix Polski młodzików i młodziczek.

W turnieju eliminacyjnym 7 zawodniczek i 12 zawodników ze Śląska walczyło o prawo gry w turnieju głównym. 

W młodziczkach  awans  do turnieju głownego wywalczyły Julia Kaczmarczyk  (KS Mysław Mysłowice) oraz Emilia Twardawa  (MKS Czechowice-Dziedzice),  w kategorii młodzików do zasadniczej fazy turnieju  awansowali Sokołowski Oskar (KTS Gliwice), Nosiadek Jakub (TS kuźnia Martex Rybnik), Kufel Karol (LITS Meble Anders Żywiec) , Soliło Dominik (UKS Energia Siewierz) oraz Dudek Mikołaj (MKS Czechowice – Dziedzice).

W sumie w turnieju głównym brało udział  aż 11 młodzików  i 7 młodziczek z Województwa Śląskiego.

Niestety wszystkie zawodniczki ze Śląska zakończyły udział w turnieju już w sobotę, co oznacza, że żądnej z nich nie udalo się wejść do najlepszej  16.  Najbliżej  czołowej 16 była Oliwia Gąsior z UKTS Sokół Orzesze, która przegrała z  Matyldą Hadryś 10:12 w piątym secie.

Miejsca młodziczek ze Śląska w turieju głównym:

Przedział 17-24: 
 
W.Indeka  (MKS  Czechowice- Dziedzice),
N.Brachaczek (JKTS Jastrzębie-Zdrój),
O.Gąsior (UKTS Sokół Orzesze). 


Przedział 25-32: 

A.Golębiowska (TTS Polonia Bytom).

Przedział  33-40
M.Toborek (Sokół Orzesze).

Przedział 41-48
J.Kaczmarczyk (KS Mysław).

Przedział 49-56:
E.Twardawa (MKS Czechowice-Dziedzice)


Lepiej od młodziczek zagrali  nasi młodzicy.  Do 32 awansowało pięcioro  zawodników ze Śląska: M.Gwizdon, W.Ptak, K.Broszkiewicz (wszyscy KS Mysław), oraz K.Kufel (LITS Meble Anders Żywiec) i O.Sokołowski (KTS Gliwice). Z tej piątki do czołowej 16 zakwalifikowali się M.Gwizdon i K.Broszkiewicz. Niestety żadnemu nie udało się przebić się do najlepszej  8  turnieju. K.Broszkiewicz przegrał 1:3 z późniejszym zwycięzcą D.Jadamem , a M.Gwizdon z K.Totoniem.

Miejsca młodzików naszego województwa w turnieju głównym:

Przedział 9-12:
M.Gwizdon. (KS Mysław) 

Przedział 13-16:
K.Broszkiewicz. (KS Mysław) 

Przedział 17-24:  
K.Kufel (LITS Meble Anders Żywiec). 

Przedział25-32:
W.Ptak (KS Mysław), 
Oliwer Sokołowski (KTS Gliwice).


Przedział: 33-40:
W.Wojtaszczyk (KS Viret CMC  Zawiercie),
D.Soliło (UKS Energia Siewierz). 


Przedział 41-48:
M.Dudek (MKS Czechowice –Dziedzice). 


Przedział 49-56:
J.Nosiadek  (TS Kuźnia Martex Rybnik),
K.Tomaszewski ( UKTS Sokól Orzesze),


Przedział 57-64:
Oskar Sokołowski (KTS Gliwice).

Podsumowując trzeba powiedzieć ,że występ młodzików można uznać za dobry, natomiast młodziczki ze Śląska zagrały  przeciętnie.

Wyniki Zawodów
 
 
 Galeria z zawodów: 




  











Foto by: MKS Czechowice Dziedzice, KS Mysław, UKS Energia Siewierz and UKTS Sokół Orzesze facebook. 
 
2019-10-07 15:27:00