Skarbek Tarnowskie Góry i Jedynka Pszów Drużynowymi Mistrzami Śląska! - Aktualności

Skarbek Tarnowskie Góry i Jedynka Pszów Drużynowymi Mistrzami Śląska!

W odbywających się dniu 07.04.2018r. w Sosnowcu-Milowicach  Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorek i Juniorów bezkonkurencyjne okazały się drużyny MKS Skarbka I Tarnowskie Góry  i MUKS Jedynki Pszów.

W finale DMŚ juniorek I drużyna Skarbka w składzie Julia Tomecka i Klaudia Franaszczuk w zaciętym spotkaniu pokazały reprezentantki JKTS Jastrzębie Zdrój Agatę Paszek i Roksane Potempe.  
Na ostatnim miejscu podium znalazły się drużyny KTS Mysłowice w składzie Alicja Gasz, Wiktoria Urbaniak, Zuzanna Grzesińska, Aleksandra Wawrzykowska oraz Skarbek II Tarnowskie Góry w składzie Estera Razakowska, Milena Kluszewska i Dominika Wyszyńska.


Wśród Juniorów zawodu nie sprawił faworyt turnieju, zespół MUKS Jedynki Pszów , który w składzie Kowol Marek, Kempa Mateusz i Borek Kamil pokonał w grze finałowej drużynę UKTS Sokoła Orzesze grającą w składzie Pawłowski Krzysztof, Ziętara Ksawery i Piątek Adam.
Na ostatnim stopniu podium  znalazły się zespoły MKS Skarbek Tarnowskie Góry - Czapla Kamil, Żurek Bartosz, Idaczyk Dominik oraz drużyna AKS Mikołów w składzie Woźniak Jakub, Kochańczyk Łukasz, Mielcarz Bartłomiej, Brząkalik Jakub i Skrzypczak Jakub.


W turnieju zostali również wyłonieni reprezentanci Śląska na Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Krośnie. 

W turnieju elimimacyjnym juniorek zwyciężyła drużyna JKTS Jastrzębie Zdrój (Agata Paszek, Roksana Potempa) . Wśród juniorów zwyciężyli reprezentanci AKS Mikołów (Woźniak Jakub, Kochańczyk Łukasz, Mielcarz Bartłomiej, Brząkalik Jakub i Skrzypczak Jakub).

W DMP bez eliminacji (zespoły znalazły się w najlepszej 16 w Polsce) zagrają również:
w kategorii juniorek:
MKS Skarbek Tarnowskie Góry

w kategorii juniorów:
MUKS jedynka Pszów
UKTS Sokół Orzesze


Szczegóły turnieju dostępne są tutaj.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu na arenie ogólnopolskiej.
2018-04-09 16:13:00