Znakomita postawa Ślaskich Żaków na III Grand Prix Polski Żaczek i Żaków! - Aktualności

Znakomita postawa Ślaskich Żaków na III Grand Prix Polski Żaczek i Żaków!

W dniach 05-07. 2019r. w Sępulnie Krajeńskim rozegrany został turniej  III Grand Prix Polski żaków i żaczek.
W turnieju eliminacyjnym żaczek Śląsk reprezentowały trzy zawodniczki i wszystkim im udało się wywalczyć awans do turnieju głównego. Były to A.Malinowska (KS Mysław), A.Chromik (MKS Czechowice Dziedzice) oraz  K.Przemyk (RKS Cukrownik Chybie).

U chłopaków w eliminacjach startowało 10 żaków ze Śląska. Do turnieju głównego awansowała 6 -  M.Durda (KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice),
O.Turek (RKS Cukrownik Chybie), K.Tomaszewski  (UKTS Sokól Orzesze) oraz aż trzech zawodników z klubu MKS Czechowice Dziedzice - P.Szary, M.Gawlas oraz M. Czernin.

W sumie aż 16 reprezentantów ze Śląska  ( 8 chłopaków i 8 dziewczynek)  brało udział w turnieju głównym.
Znakomity występ zaliczyła zawodniczka KRS TKKF Sportowiec Częstochowa  (podopieczna trenera  D.Szlubowski,) Matylda Hadryś, która w znakomitym stylu wygrała cały turniej.

Pozostałe żaczki naszego województwa zajmowały miejsca: 12 - M.Toborek, 16- A.Chromik, 21-24 E.Pencarska, 25-32 E.Twardawa 41-48 N.Wójtowicz,49 -56 A.Malinowska, 49-56 K.Przemyk.   Istniała duża szansa na poprawienie i tak już bardzo dobrego rezultatu, gdyż  M.Toborek miała kilka piłek meczowych w meczu o 8 z późniejszą finalistką turnieju M.Mirecką, jednak tym razem szczęście było po stronie przeciwniczki. Ogólnie III Grand Prix to  znakomity występ naszych żaczek.

U chłopaków bardzo dobry turniej zagrał W. Ptak (podopieczny Y.Fomina z klubu KS Mysław),  który w całym turnieju przegrał tylko jeden mecz z przyszłym zwycięzcą zmagań K.Totoniem. Ostatecznie Wiktor wywalczył bardzo wysokie 5 miejsce. Pozostali żacy naszego województwa zdobywali miejsca: 14m -. K.Kufel, 21-24 K.Tomaszewski, 49-54 - M.Czernin, O.Turek, M.Durda, 55-64 - P.Szary, T.Kaluża

Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych osiągnięć podczas nadchodzących Mistrzostw Polski.