Znamy Zwycięzców XXIII Mistrzostw Śląska Młodzieżówek i Młodzieżowców ! - Aktualności

Znamy Zwycięzców XXIII Mistrzostw Śląska Młodzieżówek i Młodzieżowców !

W odbywających się 04.02.2018r.  XXIII Mistrzostwach Śląska Młodzieżówek i Młodzieżowców w grze indywidulanej zwyciężyła Kinga Falarz (AZS AJD Częstochowa ) i Jan Szymczyk (BISTS Bielsko - Biała). Falarz w finale pokonała Karolinę Tokarczyk (RKS Cukrownik Chybie), a Szymczyk pod długim i zaciętym pojedynku wygrał z Marcinem Balcerzakiem (TTS Polonia Bytom).  Na trzecim miejscu wśród młodzieżówek znalazły się Sandra Hetnał (RKS Cukrownik Chybie)  i Natalia Młynek (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) . Wśród Panów ostatnie miejsce na podium zajęli Michał Siwiec (LITS Meble Anders Żywiec) i Krzysztof Kapik (KS Viret CMC Zawiercie).

W grze mieszanej bezkonkurencyjna okazała się para Kinga Falarz/ Jan Szymczyk która w finale pokonała debel Natalia Młynek/ Balcerzak Marcin.  Na ostatnim miejscu podium uplasowały się pary:  Aneta Kula  (KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice) / Szymon Twardowski (UKS Huragan Sosnowiec) oraz Karolina Tokarczyk i Michał Skórski (UKS Huragan Sosnowiec).

W grze podwójnej pań zwyciężyły Karolina Tokarczyk i Karolina Zając ( KU AZS AJD Częstochowa), które pokonały Natalię Młynek i Sandrę Hetnał. Na ostatnim miejscu podium znalazła się pary Kinga Falarz / Agata Ciesielska (SKS Spartakus Gliwice) oraz debel z Tarnowskich Gór Natalia Młynek/Sylwia Sołtysik .

W grze deblowej panów poza konkurencją był debel Marcin Balcerzak /Jan Szymczyk, który pokonał parę Szymon Twardowski / Michał Siwiec. Trzecie miejsce w tej kategorii zajeły pary  "klubowe" - Jakub Papała i Rafał Komandzik (AKS Mikołów) oraz Adam Babicz i Michał Skórski (UKS Huragan Sosnowiec). 

Tego dnia odbył się również Eliminacyjny Turniej Mistrzostw Śląska, w którym wyłoniono zawodników, którzy dołączą  do najlepszej 32 w kraju i będą reprezentować nasze województwo w Młodzieżowych  Mistrzostwach Polski w Ustrzykach Dolnych.  Do MMP zakwalifikowały się zawodniczki  Karolina Tokarczyk i Emilia Zawadzka ( ATS Gliwice Cornilleau) oraz młodzieżowcy MIchał Siwiec i Szymon Twardowski.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
2018-02-05 21:16:00