Aktualności

Śląsk zagra z Opolszczyzną o Mistrzostwa Polski!
W nadchodzącą niedzielę 31.03.2019r.  w  hali Omega  przy ul. Harcerskiej 14a w Jastrzębiu Zdroju  do rywalizacji przy stołach przystąpią drużyny młodziczek i młodzików z Województw Śląskiego i Opolskiego , które będą rywalizować  o możliwość gry w drużynowych Mistrzostwach Polski  w rywalizacji drużynowej. 

Do turnieju awansują jedynie zwycięzcy. Szczegółowe informacje dostępne są poniżej.

Komunikat Organizacyjny Międzywojewódzkich Drużynowych Eliminacji Młodziczek i Młodzików.
 
Karta zgłoszeniowa do turnieju znajduje się poniżej: 

Karta zgłoszeniowa
 
Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można otrzymać pod numerem telefonu 733 555 723 oraz pod adresem email: biuro@slzts.pl


Wszystkich kibiców i zawodników zapraszamy serdecznie do udziału w zawodach.

Organizatorami imprezy jest JKTS Jastrzębie   oraz  Śląski Związek Tenisa Stołowego.





Foto by MKS Czechowice Dziedzice Facebook, 
Przygotowanie materiałów reklamowych Szymon Mitręga
2019-03-26 13:11:00
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Kadetów i Juniorów

W nadchodzący weekend w dniach 30 - 31.03.2019r.  w  hali Omega  przy ul. Harcerskiej 14a w Jastrzębiu Zdroju  do rywalizacji przy stołach przystąpią drużyny kadetów i juniorów , którzy będą rywalizować o Mistrzostwo Śląska oraz o możliwość gry w drużynowych Mistrzostwach Polski  w rywalizacji drużynowej. 

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju oraz zasady przeprowadzenia turnieju kadetów i juniorów  zawierają komunikaty.

Komunikat Organizacyjny Drużynowych Mistrzostw Śląska Kadetów

Komunikat Organizacyjny Drużynowych Mistrzostw Śląska Kadetów

Karta zgłoszeniowa do turnieju kadetów i juniorów znajduje się poniżej: 

Karta zgłoszeniowa
 
Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można otrzymać pod numerem telefonu 733 555 723 oraz pod adresem email: biuro@slzts.pl


Wszystkich kibiców i zawodników zapraszamy serdecznie do udziału w zawodach.

Organizatorami imprezy jest JKTS Jastrzębie   oraz  Śląski Związek Tenisa Stołowego.
2019-03-25 20:59:00
Znamy Drużynowych Mistrzów Śląska Młodzików w sezonie 2018/2019!
W dniu 24.03.2019r. w Łaziskach Górnych wyłonieni zostali drużynowi reprezentanci Śląska na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Drużynowi Mistrzowie Śląska w sezonie 2018/2019. 

W kategorii Młodziczek zwycięzcami Mistrzostw zostały drużyny:
 
m-ce nazwa drużyny nazwisko i imię rok urodzenia
1. MKS Czechowice Dziedzice I INDEKA Weronika 2007
BRONIKOWSKA Zuzanna 2007
2, UKTS SOKÓŁ I  Orzesze GĄSIOR Oliwia 2007
TOBOREK Maria 2008
SPENDEL Aleksandra 2007
3. TKKF Sportowiec Częstochowa HADRYŚ Matylda 2008
ZYNA Julia 2008
3. MKS Czechowice Dziedzice II PENCARSKA Emilia 2008
TWARDAWA Emilia 2009

 
W kategorii młodzików na podium Mistrzost Śląska znaleźli się: 
lp. nazwa drużyny nazwisko i imię rok urodzenia
1. KS Mysław I BROSZKIEWICZ Karol 2007
GWIZDON Maksymilian 2007
PTAK Wiktor 2008
2. TS Kuźnia I Martex Rybnik PIECOWSKI Miłosz 2006
NOSIADEK Jakub 2007
3. KTS I Gliwice RUSIN Kacper 2006
SOKOŁOWSKI Oskar 2007
SOKOŁOWSKI Oliwier 2007
3. MKS Czechowice Dziedzice I POLOK Paweł 2006
DUDEK Mikołaj 2007
 
Wiemy już również , że na Drużynowych  Mistrzostwach Polski młodzików zagra zespół KS I Mysław w składzie: Karol Broszkiewicz, Maksymilian Gwizdon oraz Wiktor Ptak.  Z kolei o udział w Mistzostwach w zawodach Międzywojewódzkich zawalczą drużyny młodzików TS Kuźnia I Martex Rybnik i MKS I Czechowice Dziedzice , natomiast w kategorii młodziczek będą to zespołu UKTS Sokół Orzesze oraz MKS I Czechowice Dziedzice.  

Pełne wyniki turnieju i tabele dostępne są poniżej: 

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Śląska Młodziczek i Młodzików

Tabela - wyniki Młodziczek 

Tabela - Wyniki Młodzików 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy osiągnięcia sukcesów na etapie ogólnopolskim. 
Poniżej krótka fotogaleria:




















Foto by MKS Czechowice Dziedzice, UKTS Sokół Orzesze i KS Mysaw Facebook 
2019-03-25 17:22:00
Natalia Szymczyk brązową medalistką Italy Junior Open 2019r.

W zakończonym Italy Junior Open brązowy medal w rywalizacji drużynowej zdobyła zawodniczka MKS Skarbek Tarnowskie Góry
 Natalia Szymczyk!

Juniorki w składzie: Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn , Natalia Szymczyk wraz z trenerem Bartoszem Suchem zdobyły brązowy medal w turnieju drużynowym Otwartych Mistrzostw Włoch !

Gratulacje w szczególności dla Natalii i MKS Skarbek Tarnowskie Góry!







Foto by MKS Skarbek Tarnowskie Góry and Mariusz Kocik Facebook

2019-03-25 11:27:00
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Młodzików - tabele oraz ranking drużynowy

W nadchodzącą niedzielę  24.03.2019r. w  hali MOSIR Laziska Górne przy ul. Ogrodowej 50  do rywalizacji przy stołach przystąpią młodzicy , którzy będą rywalizować o Mistrzostwo Śląska w rywalizacji drużynowej. 

Ranking Drużynowy

Tabela - Drużynówka Młodzików 

Tabela - Drużynówka Młodziczek

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju oraz zasady przeprowadzenia turnieju skrzatów znajdziecie Państwo w tym komunikacie.

Karta zgłoszeniowa do turnieju skrzatów i żaków dostępna jest tutaj. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można otrzymać pod numerem telefonu 733 555 723 oraz pod adresem email: biuro@slzts.pl


Wszystkich kibiców i zawodników zapraszamy serdecznie do udziału w zawodach.

Organizatorami imprezy jest MOSIR Łaziska Górne  oraz Śląski Związek Tenisa Stołowego.
2019-03-20 10:47:00
Spotkanie z dyrekcją szkoły w sprawie utworzenia klasy sportowej o profilu tenis stołowy
Dnia 28 marca o godz. 17 30 odbędzie się spotkanie zainteresowanych rodziców z dyrekcją szkoły na temat powstania klas sportowych. Zapraszamy chętnych. 

Klasy sportowe z tenisem stołowym w ZSO nr 8 w Gliwicach ( III LO ) ul. Syriusza 30

 
Klasy sportowe w roku szkolnym 2019/2020
- klasa po szkole podstawowej ( rocznik 2004 ) klasa pływacka ( możliwa grupa tenis stołowy ) profil biologiczno-medyczny ( rozszerzenia: biologia, chemia, angielski p. uzupełniające el. ratownictwa, łacina )
tenis stołowy w ramach zajęć 10 godzin lekcyjnych
 
- klasa po gimnazjum ( rocznik 2003 ) klasa lub część klasy interdyscyplinarna (możliwa grupa tenis stołowy ) profil biologiczno-medyczny ( rozszerzenia: biologia, chemia, angielski p. uzupełniające el. ratownictwa, łacina )
tenis stołowy w ramach zajęć 10 godzin lekcyjnych
 
Silne strony szkoły:
- bardzo dobra baza sportowa 2 hale sportowe, siłownia, arena lekkoatletyczna, stoły do tenisa stołowego, teren leśny, basen;
- stołówka ( kuchnia domowa, dietetyk )
- internat sportowy dofinansowany przez miasto Gliwice;
- szkoła ma podpisaną współpracę z AWF Katowice ( w przypadku powstania grup z tenisem stołowym będzie podpisana współpraca z klubem KTS Gliwice i ŚZTS );
 
Informacje dodatkowe można uzyskać:
strona szkoły zso8.gliwice.pl
tel. do szkoły 32 2344113
e-mail sekretariat@zso8.gliwice.pl
tel. do trenera Wacława Sucheckiego 600276132
 
 
2019-03-20 10:20:00
Zapraszamy na XIII edycję Memoriału Andrzeja Grubby!


XII Memoriał Andrzeja Grubby - Finał Województwa Śląskiego

W poniedziałek 25.03.2018r. o godzinie 9 00 w hali przy ul. Nickla 143a w Bytomiu Miechowicach odbędzie się 
XIII Memoriał im. Andrzeja Grubby.

Organizatorami imprezy  jest Fundacja im. Andrzeja Grubby, TTS Polonia Bytom oraz Śląski Związek Tenisa Stołowego.

Turniej przeznaczony jest dla drużyn szkolnych , a jego celem jest promowanie i upowszechnianie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży oraz  promowanie wartości edukacyjnych i etycznych związanych z karierą sportową Andrzeja Grubby.

Jest to również okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat samej postaci Andrzeja Grubby, jednego z najbardziej utalenetowanych tenisistów stołowych w historii naszego kraju, człowieka, który wprowadził tenis stołowy na "salony" i już za życia stał się żywą legendą oraz wzorem profesjonalnego sportowca kierującego się w życiu zasadą "fair play".  Sylwetkę  Andrzeja Grubby znakomicie oddaje niniejszy artykuł.   

Szczegóły organizacyjne oraz zasady rozstawienia tabel znajdziecie Państwo tutaj.

Młodzież szkolną, wychowaców i kibiców serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju.




Foto by Nowiny24.pl
Artykuł autorstwa Tomasza Kalemba zamieszczony na portalu Onet. Sport
2019-03-18 20:01:00
Znamy zwycięzców III WTK-u Skrzatów i Żaków

W dniu 17.03.2018r. w  III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Żaków  awans do III Grand Prix Polski  Zaków wywalczyła Natalia Wójtowicz (MKS Czechowice Dziedzice)  oraz Tomasz Kałuża (UKTS Sokół Orzesze). 

Brawa w szczególności należą się Tomkowi Kałuży, który startując z 7 pozycji pokonał wiele wyżej rozstawionych rywali i zasłużenie awansował do III Grand Prix żaczek i żaków.  

Szczegółowe wyniki turnieju wraz z tabelami znajdziecie Państwo w Komunikacie.


Tabela - żacy

Tabela - Żaczki

W turnieju skrzatek i skrzatów I miejsce zajęli Mateusz Domagała (MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie)  i Klaudia Bąk ( RKS Cukrownik Chybie)

Szczegółowe wyniki turnieju wraz z tabelami znajdziecie Państwo  w Komunikacie.

Tabela - Skrzaci

Tabela - Skrzatki

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Poniżej krótka galeria z zawodów: 





















Foto by UKTS Sokoł Orzesze, KS Viret CMC Zawiercie and MKS Czechowice Dziedzice facebook. 
2019-03-18 17:48:00
3S Polonia Bytom zwycięża w Wojewódzkim etapie Pucharu Polski!
W miniony weekend zakończył się wojewódzki etap rywalizacji w Pucharze Polski Mężczyzn. Zwyciężyli faworyci, nie były to jednak zwycięstwa łatwe, a ich osiągnięcie wymagało od zawodników wylania wielu kropli potu. 

W męskim finale, który odbył się w hali 3S Poloniii Bytom w Miechowicach nie zawiedli gospodarze. Podopopieczni Michała Napierały w finałowym pojedynku  pokonali zespół LITS Meble Anders Żywiec  i już po raz 16 wygrali wojewódzki etp Pucharu Polski. na 3 miejscu znalazła się II drużyna KTS Gliwice, która w decydującym pojedynku pokonała LUKS Węgierską Górkę. Zespołowi złożonemu w większości z młodych juniorów kadry Śląska udało się  to, co nie stało się udziałem pierwszego zespołu KTS-u, który w bieżącym sezonie walczy o awans do I ligi- jest więc czego pogratulować. 

Wyniki Pucharu Polski Mężczyzn 





 












Foto by TTS Polonia Bytom
Przygotowanie materiałów marketingowych Szymon Mitręga 

 
2019-03-18 14:58:00
Relacja III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w Białymstoku


W dniach od 15.03. - 17.03.2019r.  w Białymstoku  rozegrano III Grand Prix Kadetek i Kadetów. 

Z 8 kadetów, którzy przystąpili do turnieju eliminacyjnego nie udało się niestety zakwalifikować do turnieju głównego. Nieco lepiej było w kategorii kadetek, gdzie z 3 reprezentujących Śląsk kadetek do turnieju głównego awansowały 2 - Julia Tkocz (UKTS Sokół Orzesze) i Kamila Pustelnik (JKTS Jastrzębie Zdrój)
Tym samym w turnieju głównym mieliśmy 12 reprezentantów - 5 kadetów oraz 7 kadetek. 

Najlepiej zagrał reprezentant MKS Czechowice - Dziedzice Michał Gawłas, który wywalczył wysokie  9 miejsce. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Bartłomiej Skórko (JKTS Jastrzębie Zdrój)  - 20 miejsce, Michał Łysakowski (TTS Polonia Bytom) - przedział 21-24, Juliusz Gulba (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) oraz Miłosz Piecowki (TS Kuźnia Martex Rybnik)  - obaj zakończyli zawody  w przedziale 49-56.

Najlepszy wynik z reprezentantów Śląska osiągnęła kadetka - Anna Kubiak z JKTS Jastrzębie Zdrój, która zajęła wysoką 5 lokatę, na dobrym 10 miejscu ukończyła również  turniej Faustyna Cieślik (KS Mysław).  W przedziale 25 -32 znalazły się dwie zawodniczki z Jastrzębia Zdroju, Weronika Tomczak  i Laura kałużny, a za nimi w przedziale 49-56 uplasowała się ich klubowa koleżanka Kamila Pustelnik. W przedziale 57-64 rywalizację zakończyła zawodniczka klubu Bebbeto AZS UJD Częstochowa Magdalena Rakowska.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy poprawiniea rezulatatów na kolejnych zawodach.      







Foto by portal jasnet.pl, facebook  MKS Czechowice. 
2019-03-18 13:50:00