Aktualności

Agata Paszek i Robert Floras wygrali 78. Mistrzostwa Śląska Seniorów
W dniu 18.03.2018 r. w Sosnowcu odbyły się 78. Mistrzostwa Śląska Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. W turnieju w którym wzięliudział m.in. zawodnicy ekstraklasy oraz pierwszej ligi kobiet i mężczyzn rywalizowano w grach indywidualnych, deblowych oraz mieszanych.

W grze indywidualnej seniorek zwycężyła Agata Paszek (JKTS Jastrzębie Zdrój) , która  finale pokonała Klaudię Franaszczuk  (MKS Skarbek Tarnowskie Góry). Na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki Kinga Falarz (AZS AJD Częstochowa) i Julia Tomecka  (MKS Skarbek Tarnowskie Góry.).

W grze pojedynczej mężczyzn złoty medal zdobył Robert Floras, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę z TTS Polonii Bytom Jakuba Masłowskiego. Trzecie miejsce egzekwo zajęła para zawodników z BISTS Bielsko Biała Jan Szymczyk i Jarosław Tomicki.

Wyniki gier podwójnych i mieszanych:

Gra podwójna mężczyzn:
1 MASŁOWSKI Jakub / BALCERZAK Marcin
2 SZYMCZYK Jan / TRELA Mateusz 
3-4 KWODAWSKI Bartosz / KĄDZIELA Marek 
KLIMCZOK Mateusz / RAMENDA Adam


Gra podwójna Kobiet
1 PASZEK Agata / FALARZ Kinga 
2 FRANASZCZUK Klaudia / TOMECKA Julia 
3-4 PASZEK Aleksandra / SZYMCZYK Natalia 
3-4 MŁYNEK Natalia / HETNAŁ Sandra

Gry mieszane:
1 PASZEK Aleksandra / FLORAS Robert
2 CIESIELSKA Agata / MASŁOWSKI Jakub 
3-4 SZABAT PatrycjaKKS / STECYSZYN Jakub 
3-4 SZYMCZYK Natalia /GLANOWSKI Jakub

 
Szczegółówe wyniki zawodów można znaleźć tutaj.

Zawody były transmitowane przez ŚLąski Związek Tenisa Stołowego, relację z zawodów można zobaczyć tutaj.
 
2018-03-19 17:04:00
MKS Czechowice Dziedzice dominują w skrzatach i żakach!
W odbywającym się w dniu 17.03.2018r. III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym skrzatów i żaków aż trzy złote medale  padły łupem reprezentantów klubu MKS Czechowice Dziedzice!

W kategorii skrzatek najlepsza okazała się Emilia Twardawa , która w finale pokonała zawodniczkę Małgorzatę Pietraszko z LITS Meble Anders Żywiec. Na trzecim miejscu uplasowała się Anastazja Malinowska reprezentująca klub KS Mysław z Mysłowic.

Zwycięzcą kategorii skrzatów został Mateusz Gawlas, który w decydującej grze pokonał Kacpra Tomaszewskiego z UKTS Sokół Orzesze. Trzecie miejsce wywalczył grający we własnej hali Tomasz Kałuża (MOSiR Łaziska Górne).

Szczegółowe wyniki kategorii skrzatów są dostępne tutaj.

Zwyciężczynią turnieju żaczek została Matylda Hadryś z TKKF Sportowca Częstochowa. Kwalifikację do III Grand Prix Polski uzyskała również Aleksandra Spendel z Sokoła Orzesze, która uplasowała się na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajeła Nadine Brachaczek z Fundacji Talent Cieszyn.

Najlepszym żakiem turnieju został kolejny zawodnik MKS Czekowice Dziedzice Olaf Then. Kwalifikację do turnieju ogólnopolskiego uzyskał z drugiej lokaty pokonany przez niego Bartosz Hoffmann z UKS Bestwinka The Best.  Na trzecim miejscu znalazł się Wojciech Wojtaszczyk z KS Viret CMC Zawiercie

Szczegółowe wyniki kategorii żaków są dostępne tutaj.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy szczęśliwego losowania w zawodach ogólnopolskich.

W III Grand Prix Polski wystąpią również GĄSIOR Oliwia, INDEKA Weronika oraz GWIZDON Maksymilian i PTAK Wiktor, którzy utrzymali się w najlepszej 16 żaków w Polsce.

Foto by MKS Czechowice Dziedzice Facebook
2018-03-19 13:48:00
Lista startowa IMŚ Seniorek i Seniorów
Z dniem dzisiejszym ostatecznie  zaktualizowana została lista osób uprawnionych do udziału w Mistrzostwach Śląska Seniorek i Seniorów w Sosnowcu w dniu 18.03.2018r.  Pełną obsadę turnieju można znaleźć tutaj.

Wszystkich zawodników i kibiców zapraszamy serdecznie do udziału w turnieju!
2018-03-16 20:27:00
Kondolencje dla Pana Zenona Szczęsnego
Dotarła do nas bardzo smutna informacja o śmierći żony Pana Zenona Szczęsnego, zasłużonego trenera dla województwa śląskiego, który wychował wielu reprezentantów Śląska i medalistów mistrzostw Polski.

Pogrzeb małżonki Pana Zenona Szczęsnego odbędzie się jut o godz. 10:00 w parafii pw. św. Wawrzyńca w Orzeszu.

W imieniu całego Zarządu Śląskiego Tenisa Stołowego składamy najszczersze kondolencje Panu Zenonowi i jego najbliższym.

Zarząd ŚlZTS
2018-03-16 11:59:00
Zmarł Helmut Sobocik, długoletni działacz TKKF Knurów-Szczygłowice
W dniu 12.03.2018r.  po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 84 lat zmarł Helmut Sobocik, wieloletni działacz sportowy, który przez ponad 20 lat kierownikiem sekcji tenisa stołowego TKKF Knurów-Szczygłowice. 

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 16.03.2018r.  o godzinie 12 30 w kościele pod wezwaniem św. Cyryla i Metodego w Knurowie.

Cześć jego pamięci .
2018-03-14 21:52:00
Skład szerokiej Kadry Śląska młodzików, kadetów i juniorów
W komunikacie organizacyjnym nr 134 znajdziecie Państwo pełny skład szerokiej Kadry Śląska w kategoriach junior, kadet, oraz młodzik.

Wszystkich zawodników, którzy znaleźli  się na listach prosimy o pobranie druku "Zgoda na przetwarzanie  danych osobowych przez Śląską Federację Sportu (dot. Kadry Śląska)" dostępnego w zakładce druki,  jego uzupełnienie i podpisanie oraz dostarczenie w nieprzekraczalnym termiinie do 25 marca do trenera koordyntora Kadry Śląska Wacława Sucheckiego.

Wypełniony druk należy wysłać pocztą na adres: ul. Jowisza 32/1, 44-117 Gliwice lub przekazać na zawodach wojewódzkich po wcześniejszym skotaktowaniu się z trenerem.

Wszelkich informacji udziela Wacław Suchcecki pod numerem telefonu 600276132 oraz pod adresem email suchecki2@wp.pl

Wydział Szkolenia SLZTS jednocześnie informuje, że ostateczną decyzję o powołaniu na obóz kadry województwa podejmuje Wydział Szkolenia SLZTS w oparciu o Regulamin Polskiego Związku Tenisa Stołowego dotyczący powołań do Kadr Wojewódzkich w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Treść wspomnianego Regulaminu znajdzicie Państwo na stronie PZTS.
2018-03-13 10:03:00
Najlepsi seniorzy Śląska zagrają w Sosnowcu!
Już w najbliższą niedzielę 18.03.2018r. o godzinie 10 00 w hali MOSiR przy ul. Baczyńskiego 4 w Sosnowcu najlepsi zawodnicy i zawodniczki województwa przystąpią do rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska.

Wśród najlepszych zawodników znajdą się m.in. tegoroczni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski, zawodnicy Lotto Superligi mężczyzn, ekstraklasy kobiet oraz 1 ligi kobiet i mężczyzn.

Łączna pula nagród rzeczowych i finansowych turnieju wynosi 4450 złotych.

Ze względu na fakt, że turniej rozpocznie się od rozegrania gier podwójnych i mieszanych organizator prosi o wcześniejsze ustalenie i podanie informacji na temat partnera w grze podwójnej i mieszanej podczas dokonywania zapisu.

W przypadku braku możliwości startu zawodniczek lub zawodników z miejsc 1-32, należy powiadomić o tym fakcie biuro slzts w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16.03.2018r. do godziny 17 na nr telefonu 733 555 723 lub na adres email biuro@slzts.pl


Szczegóły dotyczące organizacji turnieju oraz aktualny ranking znajdziecie Państwo tutaj.

W imieniu organizatorów - Śląskiego Związku Tenisa Stołowego i UKS Huraganu Sosnowiec serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i zawodników  do udziału w turnieju.
Foto by Robert Floras facebook.
2018-03-12 23:57:00
Znamy uczestników Mistrzostw Polski juniorów!
Zwycięzcami turnieju o kwalifikację do indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą w dniach 26-29.04. w Krośnie zostali Ewa Filiczak z klubu KS Mysław Mysłowice oraz reprezentant LITS Meble Anders Żywiec Bartosz Sobel.

Zdobywcami drugiego miejsca, również gwarantującego udział w IMP juniorów została Estera Razakowska z klubu MKS Skarbek Tarnowskie Góry oraz Szymon Radło z TTS Poloniii Bytom.

Turniej odbył się 11.03.2018r. w hali MOSiR w Łaziskach Górnych.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy szczęśliwego losowania w zawodach ogólnopolskich.

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są tutaj.

W sumie w IMP juniorów wystąpi 10 zawodników, ponieważ w najlepszej 32 w kraju (automatyczny występ w IMP) znalazły się zawodniczki:
Paszek Agata ( JKTS Jastrzębie Zdrój) Tomecka Julia i Franaszczuk Klaudia (obie z MKS Skarbek Tarnowskie Góry) oraz zawodnicy Pawłowski Krzysztof (UKTS Sokół Orzesze) , Kowol Marek (MUKS Jedynka Pszów Czapla Kamil (MKS Skarbek Tarnowskie Góry).Foto by Ewa Filiczak facebook.
2018-03-12 20:00:00
Natalia Gajewska i Kuba Stecyszyn III WTK Kadetów!
W zakończonym 11.03.2018 III Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek i Kadetów zwyciężyli Natalia Gajewska z ATS Gliwice Cornilleau oraz Jakub Stecyszyn reprezentujący Kuźnię Martex Rybnik.

Awans do III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w Drzonkowie z drugiej lokaty wywalczyła również Kamila Pustelnik z JKTS Jastrzębie Zdrój oraz Krzysztof Gumiński z Kuźni Martex Rybnik.

Szczegółowe wyniki turnieju znajdziecie Państwo tutaj.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w przyszłości.

W odbywającym się 23-25.03. III Grand Prix Polski wystąpi również reprezentantka Polski Natalia Szymczyk z MKS Skarbek Tarnowskie Góry oraz Anna Kubiak i Laura Kałużny z JKTS Jastrzębie Zdrój, które utrzymały się w najlepszej 16 kadetek w Polsce.  

Foto made by Kuźnia Martex Rybnik facebook. 
2018-03-12 19:10:00
ATS Gliwice Cornilleau podejmuje vicelidera
W najciekawszej kolejce II ligi kobiet w środę 14.03.2018 r. o godzinie 19 00  w hali przy ul. Partyzantów 25 w Gliwicach gospodarz ATS Gliwice Cornilleau zmierzy się z wiceliderem - drużyną AZS AJD Częstochowa.

Sytuacja w tabeli II ligi kobiet jest o tyle ciekawa, że w grze o podium pozostają aż  4 drużyny. Szansę na zdobycie III miejsca poza wspomnianymi wyżej drużynami ma również zespół Huraganu Sosnowiec oraz drużyna KTS Mysłowice.

Poza dużym ładunkiem emocjonalnym mecz warto zobaczyć również ze względu na udział prezentującej efektowną grę defensywną Kingi Falarz, reprezentantki województwa  Śląskiego w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. 

Wszystkich Kibiców serdecznie zapraszamy na sportowe widowisko.Foto by Kinga Falarz facebook
2018-03-12 17:43:00