Aktualności

4. Grand Prix Polski Weteranek i Weteranów w Węgierskiej Górce


Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Starostwo Powiatowe w Żywcu, Urząd Gminy Węgierska Górka, Polski Związek Tenisa Stołowego, Śląski Związek Tenisa Stołowego, Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, LUKS Węgierska Górka zapraszają na 4. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym.

Zawody rozegrane zostaną w hali widowiskowo-sportowej.

Termin zgłoszeń do zawodów upływa 8 grudnia 2021 o godz. 18:00.

Ogólne zasady bezpieczeństwa PZTS

UWAGA: Zgodnie z punktem 6.17.2. Regulaminu rozgrywek PZTS rezygnacja z gry w dalszej części turnieju, niezależnie od przyczyny, będzie skutkować nieklasyfikowaniem i brakiem naliczenia punktów do rankingu.

Informacje o turnieju

Lista startowa
Komunikat organizacyjny

Sędzia główny:  
Zastępca sędziego głównego:  
Obsługa komputerowa:  

Pozostałe informacje

Ranking weteranów po 3. GPP
Zestawienie nadanych licencji
Lista certyfikowanych okładzin ITTF (na okres 01.10-31.12.2021)

Bezpieczeństwo związane ze stanem epidemii

W trosce o bezpieczeństwo uczestników zawodów, Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego wprowadził dodatkowe obostrzenia na zawodach sportowych:

1. Zawody odbywać się będą w systemie blokowym.
2. Osoby kończące rozgrywki w danym bloku zobowiązane są bezzwłocznie opuścić miejsce rozgrywania zawodów.
3. Organizator w sposób restrykcyjny prowadzić będzie kontrolę osób wchodzących na teren zawodów. Do obecności w miejscu rozgrywek uprawnieni są wyłącznie zawodnicy biorący udział w rozgrywkach oraz obsługa wydarzenia.
4. Organizator kontrolować będzie przestrzeganie zasad higieny nałożonych przez władze państwowe, w tym szczególnie obowiązek noszenia maseczek ochronnych (z wyłączeniem czasu gry) oraz zachowywanie dystansu społecznego. Osoby nieprzestrzegające wyżej wspomnianych zasad będą usuwane z miejsca rozgrywek, co skutkować będzie jednoczesną dyskwalifikacją dla uczestników zawodów.
5. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie osoby wchodzące na teren zawodów poddane będą kontroli temperatury ciała.

Wszystkie osoby uczestniczące w zawodach (zawodnicy, sędziowie itp.) są zobowiązane do wypełnienia i pozostawienia w biurze zawodów ankiety. Niezłożenie ankiety skutkować będzie niedopuszczeniem do uczestnictwa w zawodach.

Do pobrania: ankieta

2021-11-29 18:07:00
Zmiana Terminu Zakończenia I Rundy Rozgrywek Ligowych


Zarząd Śląskiego Związku Tenisa Stołowego informuje kluby, że z uwagi na wzrost zachorowań na chorobę Covid – 19 i wynikające z tego tytułu utrudnienia w rozgrywaniu kolejek ligowych, Wydział Rozgrywek ŚlZTS za zgodą Zarządu Śląskiego Związku Tenisa Stołowego zdecydował się na przedłużenie czasu na rozegranie wszystkich spotkań I rundy rozgrywek ligowych w sezonie 2021/2022 do dnia 22.12.2021r. włącznie.
 
Komunikat Organizacyjny

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących rozgrywek ligowych prosimy o kontakt pod adresem email wr@slzts.pl lub z Przewodniczącym Wydziału Rozgrywek ŚLZTS Panem Dariuszem Steuerem pod numerem telefonu 607 442 978 . 

 
2021-11-29 17:59:00
Znakomity występ Śląskich Seniorów!


W turnieju  seniorów zwycięzca mógł być tylko jeden i 28 Listopada 2021 w Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" był nim niewątplie Robert Floras reprezentujący klub TTS Polonia Bytom. Podopieczny Michała Napierały przez całe 2. Grand Prix Polski grał bezkompromisowo i konsekwentnie, a lidera Polonii nie zdołał zatrzymać zarówno późniejszy srebrny medalista turnieju Mateusz Zalewski, ani nadzieja Polskiego Tenisa Stołowego Miłosz Redzimski, ani nawet ulubinieniec Gliwickiej publiczności Jarosław Tomicki.  
 
To właśnie popularny "Atom" , blisko 40 - letni już zawodnik był autorem drugiego medalowego sukcesu, zajmując po przegranym półfinałowym pojedynku miejsce trzecie . Mimo biegu lat Tomicki  reprezentujący barwy gospodarza turnieju klubu  KTS Gliwice swoją grą wciąż potrafi zachwacać zarówno pod kątem skuteczności w wygrywaniu spotkań jak i widowiskowości rozgrywanych partii.   
 
W turnieju seniorów wystąpili również dwaj inni zawodnicy z Województwa Śląskiego Jakub Masłowski reprezentujący KTS Gliwice oraz Adrian Wiącek, reprezentant TTS Polonii Bytom .   
 
Pierwszy z nich zakończył zmagania w przedziale 29 -32, a drugi w przedziale 25-28

W Turnieju seniorek zawodniczki z Województwa Śląskiego nie osiągnęły tak wielkich sukcesów jak Panowie, cieszy jednak fakt, że swoją obecność w rozgrywkach seniorskich zaznacza coraz więcej zawodniczek młodego pokolenia.   W najlepszej 16 turnieju znalazły się 2 zawodniczki ze Śląska, Julia Bartoszek - defensorka reprezentująca barwy JKTS Jastrzębie - Zdrój, która zakończyła zmagania w przedziale 9-12 oraz Julia Tomecka z MKS Skarbka Tarnowskie Góry, która zawody zakończyła w przedziale 13-16

Dobre zawody rozegrała również inna zawodniczka klubu z Jastrzębia-Zdróju Angelika Janik, która zakończyła rywalizację w przedziale 17-20.  

Duży postęp w grze widoczny jest również u Mileny Kluszewskiej, reprezentującej w rozgrywkach indywidualnych klub KRS TKKF Sportowiec Częstochowa, która do turnieju głównego awansowła z eliminacji, aby ostatecznie zająć miejsca w przedziale 25-28. 

W turnieju glównym zobaczyliśmy także młodziutką, będącą jeszcze juniorką Natalię Szymczyk z MKS Skarbka Tarnowskie Góry, która zawody zakończyła zajmując miejsce w przedziale 33-36.   

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego.   

Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy osiągniętych wyników. 
 
Finałowe i półfinałowe zmagania można zobaczyć na kanale Youtube Ślaskiego Związku Tenisa Stołowego. Zachęcamy do kliknięcia w dzwoneczek i pozostawienia subskrypcji, aby nie przegapić żadnego z wydarzeń organizowanych przez Śląski Związek Tenisa Stołowego. 

Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim sponsorom oraz podmiotom , dzięki którym udało się zorganizować 2. Grand Prix Polski Seniorów na obszarze Województwa Śląskiego. W Szczególności dziękujemy władzom Miasta Gliwice za wsparcie finansowe imprezy, a także pracownikom Centrum Sportowo-Kulturalnego "Łabędź" oraz Klubu Tenisa Stołowego Gliwice za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy, jak również władzom Polskiego Związku Tenisa Stołowego. 

Zdjęcia z imprezy wykonała Dominika Banaś Fotografia     


 
2021-11-29 13:10:00
II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i JuniorówŚląski Związek Tenisa Stołowego i Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego zapraszają do udziału w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorek i Juniorów .   

Zawody zostaną rozegrane  w dniu 05 grudnia 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju  w hali "Omega"  przy ul. Harcerskiej 14a , w reżimie sanitarnym zapobiegającym rozprzestrzenianiu się choroby Covid - 19  z limitowanym wejściem na halę. 

Termin zgłoszeń upływa w dniu 02.12.2021  o godzinie  24 00.

 

Zasady Bezpieczeństwa  - Hala "Omega"

Każdy z uczestników wydarzenia jest zobowiązany złożyć przy wejściu ankietę zdrowotną.

Ankieta Zdrowotna  Obsługa Zawodów

Sędzia główny: Mały-Wieczorek Klaudiusz 
Zastępca sędziego głównego: Mitręga Szymon 
Obsługa techniczna turnieju:   Fajkus Roman
Osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo imprezy: Fajkus 
Roman 


Transmisja (youtube) - Kamera 1  

Tabela - Wyniki Online  

 

Lista Startowa 
Komunikat Organizacyjny
Karta Zgłoszeniowa

Wyniki 

Ranking Juniorek i Juniorów

2021-11-27 13:25:00
II Runda Pucharu Polski Mężczyzn


Wszystkie zainteresowane kluby  i zawodników prosimy o zapoznanie się z terminarzem 2. rundy Pucharu Polski Mężczyzn.

Wyniki / Terminarz 

Tabela 

 
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimyo kontakt z przewodniczącym Wydziału Rozgrywek Śląskiego Związku Tenisa Stołowego Dariuszem Steuerem pod numerem telefonu 607 442 978 lub pod adresem email: wr@slzts.pl   
2021-11-26 15:26:00
Emilia Twardawa Brązową medalistką II Grand Prix Polski Młodzików!


W dniach 26-28.11.2021 roku w Brzegu Dolnym odbył się 2 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików. Wśród 97 młodziczek Śląsk reprezentowało 8 młodziczek, zaś wśród 125 młodzików aż 20 pochodziło ze śląskich klubów.

W młodziczkach aż cztery nasze zawodniczki awansowały do czołowej szesnastki, a mogło być jeszcze lepiej gdyby w walce o wyższe lokaty nie musiały spotkać się z sobą. Siostrobójcza walka eliminowała bowiem nasze zawodniczki.

Najlepszy wynik osiągnęła Emilia Twardawa / MKS Czechowice-Dziedzice /, która zajęła bardzo dobre trzecie miejsce, a rozstawiona była z numerem sześć. Na piątym miejscu zameldowała się Maja Lech, kolejna zawodniczka z Czechowic-Dziedzic. Co ciekawe Katarzyna Rajkowska / Olimpijczyk Jeżewo /, turniejowa dwójka wyeliminowała aż trzy nasze zawodniczki z dalszej gry. Najpierw uporała się z Małgorzatą Pietraszko / LITS Anders Meble Żywiec /, potem pokonała Maję Lech, a w półfinale wygrała z Emilią Twardawą. Tak Emilia Twardawa, jak Maja Lech swoje grupy przeszły jak burza wygrywając wszystkie mecze po 3:0. Widać dobrą pracę w czechowickim klubie, dziewczyny są bardzo dobrze wytrenowane, ograne, nic więc dziwnego, że plasują się tak wysoko.

Bardzo dobry występ zaliczyła Nikola Ratajczyk / JKTS Jastrzębie-Zdrój /, która po raz pierwszy zaszła tak daleko, bo wywalczyła dziewiąte miejsce. Kapitalnie Nikola zagrała z Łucją Kobosz / AZS Politechnika Rzeszów /, którą pokonała 3:2 w 1/16, potem jednak nie dała rady Mai Lech. W walce o miejsce dziewiąte Nikola Ratajczyk musiała zagrać z Małgorzatą Pietraszko. Po pięknej grze lepszą okazała się zawodniczka JKTS-u. Trzeba przyznać, że Małgorzata Pietraszko zagrała bardzo dobre zawody, pokonała min. Blankę Kusińską, faworyzowaną zawodniczkę MUKS Start Nadarzyn, po pięknej i emocjonującej grze, szczególnie w piątym, zwycięskim, secie. Widać jakościowy skok w grze tak u Nikoli Ratajczyk, jak i Małgorzaty Pietraszko. Obydwie grają odważnie, ofensywnie, niejednokrotnie za granicy ryzyka i tak trzeba, bo taki jest dzisiejszy tenis stołowy.


Niesamowitego pecha miała Aleksandra Ratajczyk / JKTS Jastrzębie-Zdrój /, bowiem w jej grupie aż trzy zawodniczki miały po jednym zwycięstwie i o tym, która lepsza zadecydować musiała dodatkowa tabelka pomiędzy nimi, a właściwie to małe piłeczki. Najgorzej na tym liczeniu wyszła właśnie nasza Ola, choć w bezpośredniej walce pokonała Wiktorię Wiencek / UKS Return Piaseczno /. Przeciwniczka Oli miała lepszy stosunek małych piłeczek z dwoma innymi rywalkami i to ona jako druga wyszła z grupy w turnieju głównym. Ola mimo młodego wieku zaliczyła już drugi Grand Prix Polski Młodziczek i właściwie to wszystko jest dopiero przed nią.

W eliminacjach pięknie się biła Natalia Rogowicz / UKS Energia Siewierz /, która wszystkie swoje przeciwniczki odprawiła po 3:0, wygrała kwalifikacje dodatkowe i awansowała do turnieju głównego, gdzie również dzielnie walczyła.

Emilia Byrtek / MKS Czechowice-Dziedzice / w turnieju głównym w swojej grupie miała Małgorzatę Pietraszko i kolejny siostrzany pojedynek wyeliminował jedną, Emilię, z naszych zawodniczek z dalszych gier.  

W młodzikach poszło nam trochę gorzej niż na 1 GPP, ale nasi zawodnicy mieli bardzo wymagających przeciwników. W przedziale 5-8 uplasowało się dwóch zawodników MKS Czechowice-Dziedzice, Piotr Szary i Mateusz Gawlas, którzy pewnie wygrali swoje grupy w turnieju głównym. Piotr Szary o awans do półfinału przegrał z turniejową czwórką, zaś Mateusz Gawlas musiał uznać wyższość Aleksa Pakuły / KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki /, turniejowej dwójki.

W przedziale 17-24 uplasowali się Jakub Szymik i Oliwier Turek /obydwaj UKTS Sokół Orzesze/, Mikołaj Zając / MKS Czechowice-Dziedzice / i Maciej Ciosmak / UKS Huragan Sosnowiec / , którzy również rozegrali przyzwoity turniej.


Relacja: Roman Fajkus 
Zdjęcia: Polski Związek Tenisa Stołowego 


  
2021-11-26 15:07:00
II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów p- wynikiŚląski Związek Tenisa Stołowego i Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego zapraszają do udziału w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek i Kadetów .   

Zawody zostaną rozegrane  w dniu 21 listopada 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju  w hali "Omega"  przy ul. Harcerskiej 14a , w reżimie sanitarnym zapobiegającym rozprzestrzenianiu się choroby Covid - 19  z limitowanym wejściem na halę. 

Termin zgłoszeń upływa w dniu 18.11.2021  o godzinie  24 00.

 

Zasady Bezpieczeństwa  - Hala "Omega"

Każdy z uczestników wydarzenia jest zobowiązany złożyć przy wejściu ankietę zdrowotną.

Ankieta Zdrowotna  Obsługa Zawodów

Sędzia główny: Miliński Maciej 
Zastępca sędziego głównego: Mitręga Szymon 
Obsługa techniczna turnieju:   Mitręga Szymon
Osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo imprezy: Fajkus 
Roman 


Transmisja (youtube) - Kamera 1  

Tabela - Wyniki Online  

 

Lista Startowa 
Komunikat Organizacyjny
Karta Zgłoszeniowa

Wyniki 

Ranking Kadetek i Kadetów

2021-11-15 13:43:00
II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików - wynikiŚląski Związek Tenisa Stołowego i Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego zapraszają do udziału w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodziczek i Młodzików .   

Zawody zostaną rozegrane  w dniu 20 listopada 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju  w hali "Omega"  przy ul. Harcerskiej 14a , w reżimie sanitarnym zapobiegającym rozprzestrzenianiu się choroby Covid - 19  z limitowanym wejściem na halę. 

Termin zgłoszeń upływa  w dniu 18.11.2021  o godzinie  24 00.

 

Zasady Bezpieczeństwa  - Hala "Omega"

Każdy z uczestników wydarzenia jest zobowiązany złożyć przy wejściu ankietę zdrowotną.

Ankieta Zdrowotna  Obsługa Zawodów

Sędzia główny: Burkacki Mateusz   
Zastępca sędziego głównego: Mitręga Szymon 
Obsługa techniczna turnieju:   Roman Fajkus
Osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo imprezy: Roman Fajkus


Transmisja (youtube) - Kamera 1  

Transmisja (youtube) - Kamera 2

Tabela - Wyniki Online  

 

Lista Startowa 
Komunikat Organizacyjny
Karta Zgłoszeniowa

Wyniki 

Ranking Młodziczek i Młodzików

2021-11-15 13:17:00
Zapraszamy na Turniej z Rakietką Ku Niepodległości - Wyniki
 
Fundacja Absens Carens, Śląski Związek Tenisa Stołowego oraz Klub Tenisa Stołowego Gliwice zapraszają  do udziału w Turnieju z Rakietką ku Niepodległości w dniu 13 Listopada 2021r.    
 
W zawodach mogą uczestniczyć osobowy w kategoriach wiekowych juniora / młodzieżowca, amatorzy nie biorący udziału we współzawodnictwie sportowym PZTS, Weterani powyżej 40 lat oraz seniorzy (kategoria Open).   

Wszystkie osoby grające w młodszych kategoriach wiekowych zachęcamy do udziału w Festiwalu Tenisa Stołowego, w którym w tym samym czasie i miejscu będą mogli rywalizować w kategoriach wiekowych skrzata, żaka, młodzika oraz kadeta. Więcej szczegółów na temat Festiwalu Tenisa Stołowego znajdziecie tutaj.

Młodszych uczestników zapraszamy również do wzięcia udziału w kategorii Open.  

 
Turniej z Rakietką Ku Niepodległości
 
CEL:
 • wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach,
 • popularyzacja tenisa stołowego,
 • zwiększenie aktywności fizycznej młodych ludzi,
 • promowanie sportu oraz jego prozdrowotnych, wychowawczych i edukacyjnych wartości,
 • Uczczenie 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:
13 listopada 2021 roku, Centrum Sportowo-Kulturalne „Łabędź”, ul. Partyzantów 25, 44-113 Gliwice                                                                                                   
ORGANIZATORZY I WSPÓŁORGANIZATORZY:
Fundacja Absens Carens
Śląski Związek Tenisa Stołowego
Klub Tenisa Stołowego Gliwice
 
ZGŁOSZENIA:
zgłoszenia uczestników przyjmowane będą droga elektroniczną przez stronę organizatora absenscarens.org w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12.11.2021r. do godziny 1200

Link do formularza zgłoszeń

Komunikat Organizacyjny:

Lista Startowa (w trakcie uzupełnienia)

Udział w turniejach jest bezpłatny.
 
KATEGORIE:
- 13 listopada 2021 r.:
 
 • Junior 15-18 lat / Młodzieżowiec 18-21 lat, (z podziałem na kobiety i mężczyzn).
 • Weterani – powyżej 40 lat.
 • Amatorzy – osoby nie biorące udziału we współzawodnictwie sportowym
 • Open – wszyscy chętni (z podziałem na kobiety i mężczyzn).
Wyniki Turnieju 

Wszyscy uczestnicy mogą uczestniczyć w rozgrywkach w swojej kategorii wiekowej oraz w turnieju Open. Do uczestnictwa w turnieju nie jest wymagana licencja Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
 
SYSTEM ROZGRYWEK:
Turniej zostanie rozegrany systemem do dwóch przegranych, z możliwością zajęcia w turnieju pocieszenia miejsca trzeciego.  Turniej rozegrany zostanie na 20-27 stołach.

Sędziowie stolikowymi będą wolontariuszami.
 
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany systemu rozgrywek w zależności od ilości uczestników. W zawodach może wziąć udział max. 200 uczestników. W przypadku wcześniejszego osiągnięcia limitu lista zostaje zamknięta i decydować będzie kolejność zgłoszeń.
             Zawody zostaną rozegrane na 20-27 stołach piłeczkami plastikowymi Tibhar Synt NG 40+ na stołach Tibhar oraz Cornilleau.
 
Wstępny Ramowy program zawodów:
9 20 -kategoria amator 
10 00 - kategoria weteran
12 00 - kategoria junior / młodzieżowiec
14 00 - kategoria Open  

NAGRODY:
Za zajęcie miejsc I - III – puchar, dyplom, upominek rzeczowy.
 
PAKIETY STARTOWE:
W skład pakiety startowego wchodzi: woda, baton zbożowy, owoc, pamiątkowy medal.
 
UWAGI KOŃCOWE:
 • WSTĘP NA HALĘ WYŁĄCZNIE W OBUWIU SPORTOWYM!
 • uczestników obowiązuje strój sportowy,
 •  każdy uczestnik zawodów jest zobowiązany do zapoznania się z komunikatem organizacyjnym,
 • zawodnicy nie mogą mieć przeciwwskazań lekarskich do wzięcia udziału w zawodach, co potwierdzają podpisując oświadczenie,
 • każdy zawodnik zobowiązuje się do wypełnienia: „Kwestionariusza sanitarnego uczestnika zawodów sportowych” – dostępny na stronie www.absenscarens.org                w zakładce projektu,
 • każdy zawodnik biorący udział w zawodach musi poddać się obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała wykonanemu za pomocą termometru bezdotykowego,
 • zabezpieczenia medyczne zapewnia organizator,
 • zawodnicy występują w zawodach na własną odpowiedzialność,
 • za rzeczy zagubione podczas zawodów, organizator nie odpowiada,
 • każdy z uczestników zapisując się do turnieju wyraża zgodę na wykorzystanie wizerunku w materiałach promocyjnych, w szczególności zdjęć,
 • organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu oraz zasad gry,
 • impreza organizowana jest bez udziału publiczności z uwagi na panująca sytuacje epidemiologiczną,

Kontakt do organizatora:  
Śląski Związek Tenisa Stołowego – adres e-mail biuro@slzts.pl
Kierownik biura mgr Szymon Mitręga – nr tel. 733 555 723
Wiceprezes ŚlZTS inż. Dariusz Steuer – nr tel. 607 442 978
 
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TURNIEJU
TENISA STOŁOWEGO W GLIWICACH

2021-11-14 15:15:00
Festiwal Tenisa Stołowego - Wyniki

Śląski Związek Tenisa Stołowego, Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Klub Tenisa Stołowego Gliwice zapraszają do udziału w Festiwalu Tenisa Stołowego. 

W Turnieju mogą uczestniczyć osoby znajdujące się w kategoriach wiekowych skrzata, żaka, młodzika oraz kadeta. Licencja Polskiego Związku Tenisa Stołowego nie jest wymagana. 

Wszystkich uczestników tego turnieju oraz osoby starsze w kategoriach zapraszamy do udziału w Turnieju z Rakietką Ku Niepodelgłości, gdzie będą mogli uczestniczyć w rozgrywkach w kategoriach wiekowych  junior/młodzieżowiec, amator, oraz w kategorii Open.  Więcej informacji na temat Turnieju z Rakietką Ku  Niepodległości znajdziecie tutaj

1. Organizatorzy:

· Polski Związek Tenisa Stołowego,
· Śląski Związek Tenisa Stołowego,
· KTS Gliwice – partner organizacyjny.

2. Cele:

· Promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży
· Promocja tenisa stołowego.
· Promocja miasta Gliwice.
· Krzewienie idei fair-play

3. Miejsce rozgrywek:

Centrum Sportowo-Kulturalne „Łabędź” w Gliwicach-Łabędach, ul. Partyzantów 25, Gliwice.

4. Uczestnictwo

W zawodach nie obowiązują licencje sportowe. W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy chętni należący do następujących kategorii wiekowych:

Skrzat – dziewczęta i chłopcy ur. 2013 r. i młodsi
Żak – dziewczęta i chłopcy ur. 2011 r. – 2012 r.
Młodzik – dziewczęta i chłopcy ur. 2009 r. – 2010 r.
Kadet – dziewczęta i chłopcy ur. 2007 r. – 2008 r.

Aktualne zasady bezpieczeństwa
W związku z obowiązywaniem stanu obostrzeń ze względu na pandemię choroby COVID-19 i możliwą zmianą zasad, komunikat może być zaktualizowany wraz ze zmianami przepisów.

Kwestionariusz sanitarny
Wszystkie osoby uczestniczące w zawodach (zawodnicy, trenerzy, sędziowie itp.) są zobowiązani do wypełnienia i pozostawienia w biurze zawodów ankiety. Niezłożenie ankiety skutkować będzie niedopuszczeniem do uczestnictwa w zawodach.
Link do ankiety: ext/download/2495/

5. System rozgrywek:

Turniej zostanie rozegrany systemem do dwóch przegranych, z możliwością zajęcia w turnieju pocieszenia miejsca trzeciego.

Każdy z uczestników może wziąć udział w rozgrywkach w swojej kategorii wiekowej. Skrzaci mogą ponadto uczestniczyć w rozgrywkach kategorii Żaków. Żacy mogą ponadto uczestniczyć w rozgrywkach kategorii młodzików.

Organizator zastrzega sobie zmianę systemu rozgrywek w zależności od ilości uczestników. W zawodach może wziąć udział max. 200 uczestników. W przypadku wcześniejszego osiągnięcia limitu lista zostaje zamknięta i decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Zawody zostaną rozegrane na 20-27 stołach piłeczkami plastikowymi Tibhar Synt NG 40+ na stołach Tibhar oraz Cornilleau.

6. Zgłoszenia:

Zgłoszenia należy dokonać poprzez przesłanie uzupełnionej karty zgłoszeniowej (do pobrania poniżej) na adres email: biuro@slzts.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 listopada 2021 roku do godz. 12:00.

Lista Startowa

Tabele Turniejowe

Wyniki Turnieju

Udział w turnieju jest bezpłatny.

Karta Zgłoszeniowa

Każdy z uczestników w czasie trwania turnieju otrzyma od organizatora poczęstunek. W czasie trwania zawodów na hali otwarty będzie bufet.

7. Wstępny Ramowy program zawodów:

Sobota – 13.11.2021
8:00 – 9:00 rozgrzewka
9:00 spotkanie z Pawłem Chmielem i Łukaszem Nadolskim – pokaz tenisa stołowego
9:20 kategoria skrzat – kadet
10:00 kategoria żak 
12:00 kategoria młodzik
18:00 Mecze I Ligi Kobiet oraz I Ligi Mężczyzn 

Od 9:00 do 12:00 zawodniczki i zawodnicy mogą wziąć udział konkursach sportowych sprawdzających parametry motoryczne istotne dla uprawiania tenisa stołowego.

Program może ulec zmianie w zależności od liczby chętnych zgłoszonych to turnieju.

8. Proponowane zakwaterowanie i wyżywienie:

Organizator nie pośredniczy w zakwaterowaniu zawodników. Polecane przez nas miejsca zakwaterowania (ilość miejsc ograniczona):

Hotel Łabędy
ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 11, 44-109 Gliwice
tel. 32 230 09 29, email: info@hotel-labedy.pl

Hostel Malinowski City
ul. Narutowicza 23, 44-109 Gliwice
tel. 32 234 25 08

Hotel Arsenal
ul. Anny Jagiellonki 68, 44-109 Gliwice
tel. 32 734 62 78

9. Nagrody:

Za miejsca 1, 2, 3-4 wydane zostaną puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Śląski Związek Tenisa Stołowego.

10. Biuro zawodów, kontakt, akredytacja dla prasy:

Śląski Związek Tenisa Stołowego – adres e-mail: biuro@slzts.pl
Kierownik biura mgr Szymon Mitręga – nr tel. 733 555 723
Wiceprezes ŚLZTS inż. Dariusz Steuer – nr tel. 607 442 978

2021-11-14 14:54:00