Aktualności

I Młodzieżowy Turniej o Puchar Prezesa PZTS - 2018/2019

Śląski Związek Tenisa Stołowego
Klub Tenisa Stołowego Gliwice i Polski Związek Tenisa Stołowego zapraszają na I Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS, który odbędzie się 7 Października 2018r. w Gliwicach.

1. Organizatorzy: - Polski Związek Tenisa Stołowego - Śląski Związek Tenisa Stołowego - Klub Tenisa Stołowego Gliwice

2. Termin i miejsce przeprowadzenia Turnieju: 07 października 2018 roku Centrum Kulturalno – Sportowym „Łabędź” ul. Partyzantów 25, 44-113 Gliwice 

3. Rywalizacja odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych w podziale na dziewczęta i chłopców: - skrzat i żak –2008 i młodsi - młodzik – 2006-2007 - kadet i junior – 2005-2001

4. Zgłoszenia: Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową do dnia 06 października do godz. 10:00 na adres: biuro@slzts.pl

5. Nagrody: Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1, 2, 3-4 otrzymają Puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom, a 100 osób które jako pierwsze zgłoszą się do Turnieju otrzyma koszulki okolicznościowe promujące imprezę (koszulki wykonane z oddychającego materiału). Poza turniejem będą organizowane również konkursy, w których będzie można wygrać różne nagrody.

Wszystkie informacje dotyczące programu oraz szczegółów turnieju dostępne są w komunikacie turnieju. 

Udział w zawodach jest darmowy. 

Szczegółowych informacji Udzielają: 

Dariusz Steuer - 607-442-978
mgr Szymon Mitręga - 733 555 723, email: biuro@slzts.pl
2018-09-24 21:16:00
I WTK Skrzatów i Żaków w Łaziskach Górnych

Foto by MKS Czechowice Dziedzice Facebook 
W nadchodzącą niedzielę 30.09.2018r. w  hali MOSIR Laziska Górne przy ul. Ogrodowej 50  do rywalizacji przy stołach przystąpią najmłodsi miłośnicy plastikowej piłeczki, którzy będą rywalizować w kategorii skrzatów oraz żaków w ramach I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego  w Tenisie Stołowym

Zwycięzca oraz zwyciężczyni turnieju żaków uzyska awans do I GPP  Żaczek i Żaków.

Turniej skrzatów rozpocznie się o godzinie 10 00.  Od godziny 9 30 można będzie rozpocząć rozgrzewkę.

Turniej żaków rozpocznie się o godzinie 12 00, a o 11 30 cześć stołów zostanie udostępniona do rozgrzewki.


Szczegółowe informacje dotyczące turnieju oraz zasady przeprowadzenia turnieju skrzatów znajdziecie Państwo w tym komunikacie.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju oraz zasady przeprowadzenia turnieju żaków znajdziecie Państwo w tym komunikacie.
 
Wszystkim zainteresowanym zawodnikom, rodzicom oraz klubom przypominamy, że w sezonie 2018/2019 zgłoszenia odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną, a zgłoszenie musi zostać złożone do dnia 28.09.2018r. do godziny 18 00.

Uczestniczyć w zawodach mogą zawodniczki i zawodnicy, którzy spełnią łącznie następujące warunki:
- zostaną zgłoszeni poprzez przesłanie na adres biuro@slzts.pl wypełnionej karty zgłoszeniowej (dostępnej w zakładce druki na stronie ŚlZTS) 
- opłacą przelewem wpisowe do turnieju w wysokości 20 zł od osoby i prześlą wraz z kartą zgłoszeniową potwierdzenie dokonania w/w przelewu.

W przypadku, kiedy zawodnik/czka będzie występował/a zarówno w kategorii żaków jak i skrzatów prosimy o wpisanie jej danych zarówno w części dotyczącej zgłoszenia do kategorii żaków jak i w zgłoszeniu dotyczącym kategorii skrzatów. Brak danych w karcie dla danej kategorii będzie skutkował wystąpieniem zawodnika/czki jedynie w  tej kategorii, w której wypełniona została karta zgłoszeniowa.   

Karta zgłoszeniowa do turnieju skrzatów i żaków dostępna jest tutaj. 

Szczegółowe zasady przeprowadzenia zawodów określają regulaminy wtk-ów skrzatów oraz żaków.

Jednocześnie informujemy, że nie będą przyjmowane wpłaty w formie gotówkowej bezpośrednio na turnieju, a brak terminowego zgłoszenia i/lub płatności wraz z potwierdzeniem dokonania przelewu jest równoznaczny z brakiem możliwości wystąpienia w turnieju. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można otrzymać pod numerem telefonu 733 555 723 oraz pod adresem email: biuro@slzts.pl


Wszystkich kibiców i zawodników zapraszamy serdecznie do udziału w zawodach.

Organizatorami imprezy jest MOSIR Łaziska Górne  oraz Śląski Związek Tenisa Stołowego.
2018-09-24 17:41:00
Bardzo dobry występ reprezentantów Śląska na I Grand Prix Polski Młodzików!
Bardzo dobry występ zaliczyli reprezentanci Śląska na I Grand Prix Polski młodzików. 

W piątek 21.09.2018r.   ośmiu młodzików i  siedem młodziczek   walczyło w grupach  turnieju eliminacyjnego o prawo występu w turnieju Głównym. Udało się to czterem młodzikom i czterem młodziczkom.  W sumie po sześcioro uczestników i uczestniczek reprezentowało nasze województwo w turnieju głównym Grand Prix Polski młodzików i młodziczek. 

Bardzo dobrze radzili sobie chłopcy. Do czołowej 32 przeszło pięciu naszych zawodników, którzy tym samym zapewnili sobie udział w II GPP młodzików bez konieczności startu w eliminacjach. 
Wyniki Młodzikow w I GPP: 

13. Kacper Rusin - KTS Gliwice, trener W. Suchecki,
14.Maksymilian Gwizdon - KS Mysław, trener Y. Fomin,
18. Wiktor Ptak -   KS Mysław, trener Y. Fomin,  
21-24, Miłosz Piecowski - TS Kuźnia Rybnik, trener M. Piecowski,
25-32, Paweł PoloK - MKS Czechowice Dziedzice, trener T. SzaryNieco słabsze rezultaty uzyskały nasze dziewczyny. W najlepszej 32 znalazły się: 

Wyniki Młodziczek w I GPP:

19, Matylda Hadryś - KRS TKKF Sportowiec Częstochowa, D. Szlubowski
25-32, Weronika Indeka - MKS Czechowice Dziedzice, trener T. Szary


Na szczególną pochwałę zasłużył Kacper Rusin, który startując 55 miejsca zajął 13 lokatę, jak również dwójka naszych żaków, Wiktor Ptak I Matylda Hadryś. Należy zwrócić uwagę, że Wiktor, który przesunął się z 63 miejsca na pozycję 18 wygrał w Krośnie z nr 1 i nr 2 rankingu krajowego żaków.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy  osiągniętych wyników sportowych.
  
 Relacja i zdjęcia by Yurij Fomin
2018-09-24 14:05:00
Agata Paszek i Jarosław Tomicki wywalczyli awans do I GPP Seniorek i Seniorów!

Foto by Jarosław Tomicki Facebook

W dniu 23
.09.2018r. w  silnie obsadzonym I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów nie zawiedli turniejowi faworyci. Awans do I Grand Prix Polski  Seniorów wywalczyła Agata Paszek  (JKTS Jastrzębie Zdrój) i Jarosław Tomicki  (BISTS Bielsko Bielsko-Biała .

Szczegółowe wyniki turnieju wraz z tabelami znajdziecie Państwo w Komuniacie.


Tabela - seniorzy 

Tabela - seniorki

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy szczęśliwego losowania na zawodach ogólnopolskich.
2018-09-24 12:58:00
I WTK seniorek i seniorów - informacja o losowaniu
Foto by Sandra Stanisławska facebook. 

Szanowni Państwo, 

Z uwagi na znaczną ilość zgłoszeń do I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorek i Seniorów  w Łaziskach Górnych skutkującą koniecznością wykonania nowych elektronicznych tabel  na potrzeby jutrzejszego turnieju  wyniki losowania zostaną zamieszczone w treści niniejszej wiadomości w godzinach wieczornych. 


Informujemy, że możliwe jest również sprawdzenie wyników losowania bezpośrednio na hali, gdzie będą wywieszone na tablicy ogłoszeń. 

Za powstałe z tego tytułu utrudnienia przepraszamy. 

Tabela Seniorek

Tabela Seniorów 

Komunikat Organizacyjny  I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorek i Seniorów
 
Wydział Rozgrywek 
ŚlZTS


 
 
2018-09-22 15:52:00
Uwaga Kluby, zmiany w przepisach ligowych!
Informujemy , że z dniem 18.09.2018r. na posiedzeniu zarządu uchwalono zmiany do Regulaminu Rozgrywek Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.
 
Uzasadnienie:
Z uwagi na zmniejszającą się z roku na rok ilość drużyn i zawodników biorących udział w rozgrywkach ligowych ŚlZTS oraz ze względu na konieczność zapewnienia możliwie jak najlepszych warunków treningowych dla śląskiej młodzieży biorącej udział w rozgrywkach ligowych Śląskiego Związku Tenisa Stołowego wprowadzono zmiany w przepisach dotyczących terminów wykupienia licencji zawodniczych dla osób biorących udział w rozgrywkach ligowych.

Z uwagi na powyższe zmiany możliwe jest również zgłoszenie do w/w lig na zasadach określonych w zamieszczonych w regulaminie przepisach.
 
Wyciąg z regulaminu z najważniejszymi zmianami (kolor niebieski):
 
1.1.2 Warunki uczestnictwa

1.1.2.1 - zawodniczki i zawodnicy zamierzający uczestniczyć w rozgrywkach ligowych muszą
spełniać wszystkie warunki określone w niniejszym Regulaminie Rozgrywek ŚlZTS i PZTS.
1.1.2.2 - Polski Związek Tenisa Stołowego posiada wyłączne prawo do nadawania licencji.
1.1.2.2.1 – Wszystkie sprawy związane z licencjami znajdują się w regulaminie PZTS.
1.1.2.3 - do 31 sierpnia 2018 roku - termin dokonywania zmian przynależności klubowej oraz nadawania przez Polski Związek Tenisa Stołowego licencji klubowej i okresowych zawodniczkom i zawodnikom, a także zgłaszania do ŚlZTS drużyn (wraz z podaniem imiennych składów, rodzaju piłeczek, dnia i godziny rozgrywania meczy u siebie) do rozgrywek drużynowych 2 ligi mężczyzn.
1.1.2.4 - do 10 września 2018 roku - termin nadawania przez Polski Związek Tenisa Stołowego licencji klubowych i okresowych zawodniczkom i zawodnikom uczestniczącym w rozgrywkach drużynowych 2 ligi kobiet, 3 ligi kobiet i mężczyzn (wraz z podaniem imiennych składów, rodzaju piłeczek, dnia i godziny rozgrywania meczy u siebie ) i niższych klas rozgrywkowych, (wraz z podaniem rodzaju piłeczek, dnia i godziny rozgrywania meczy u siebie ) . Wykupienie licencji dla zawodników biorących udział w innych rozgrywkach ligowych możliwe jest w okresie pomiędzy 10 września a dnie rozpoczęcia rozgrywek ligowym pod warunkiem uiszczenia na konto ŚLZTS równowartości ceny licencji (dotyczy każdego zawodnika osobno) i przesłania wykupionej licencji na adres email: biuro@slzts.pl wraz z potwierdzeniem przelewu. Możliwe jest również wykupienie licencji dla innych klas rozgrywkowych w okresie pomiędzy 1 a 2 rundą rozgrywek.
1.1.2.4a.- Niedopełnienie obowiązku o którym mowa w punktach 1.1.2.3 i 1.1.2.4 skutkuje brakiem możliwości wystąpienia zespołu w rozgrywkach bez zwrotu wpisowego,  chyba, że niniejszy regulamin stanowi inaczej.
1.1.2.4b. – Możliwe jest  wykupienie  licencji  po terminach określonych w punktach 1.1.2.3 i 1.1.2.4 a przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych , pod warunkiem łącznego spełnienia następujących przesłanek:
a)  wpłaceniem na konto ŚlZTS kwoty równej wysokości wpisowego do ligi opłaconego przez drużynę,
b)  wyrażenia zgody przez zarząd ŚlZTS. Zgoda ma formę uchwały i może być wydana jedynie w sytuacji, gdy dobro  związku, dobro dyscypliny, lub względy słuszności za tym przemawiają  lub gdy brak zgłoszenia spowodowany był  niemożnością jego dokonania ze względów technicznych.
Wyłącznie w ostatnim z wymienionych przypadków zarząd ŚlZTS może zmniejszyć wysokość opłaty wspomnianej w pkt a), na pisemny wniosek klubu. 
Opłata o której mowa w pkt a) musi być dokonana przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Brak opłaty powoduje wystąpienie skutku wspomnianego w pkt 1.1.2.4a. 


Pełną treść regulaminu znajdziecie Państwo tutaj.
 
Kluby, które wykupiły licencje po terminie i chcą wziąć udział w rozgrywkach ligowych zobowiązane do zapłaty kary regulaminowej i przesłanie potwierdzenia przelewu do momentu rozpoczęcia rozgrywek ligowych zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami pod rygorem nieważności zgłoszenia i przepadku wpisowego na korzyść Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.

Poniżej zamieszczamy listę klubów:
Feniks Pyskowice
Feniks Pyskowice II
PKS Olimpijczyk Gilowice
PKS Olimpijczyk Gilowice II
Wisła Wiślanie,
Młodość Rudno
ULKS Pławniowice
Naprzód Świbie
Naprzód II Świbie
MCKS Czeladź
 
Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego
Robert Wielgosz
2018-09-19 12:28:00
KS Viret CMC Zawiercie - PKS Kolping II Jarosław
 Foto by KS Viret CMC Zawiercie facebook.
Wszystkich sympatyków  tenisa stołowego zapraszamy w sobotnie popołudnie na spotkanie KS Viret CMC Zawiercie - PKS Kolping II Jarosław


W dniu 22.09.2018r.  o godzinie 16 00 na hali przy ul.  Piłsudskeigo 73a w Zawierciu zespół gospodarzy  rozczpocznie walkę o zdobycie pierwszych punktów w rozgrywkach I ligi grupy południowej z wyprzedzającą ich jednym oczkiem drużyną PKS Kolping II Jarosław   . 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o liczne przybycie i "gorący" doping .

 
2018-09-17 18:42:00
I WTK Seniorek i Seniorów w Łaziskach Górnych
W nadchodzącą niedzielę 23.09.2018r. w  hali MOSIR Laziska Górne przy ul. Ogrodowej 50  do rywalizacji przy stołach przystąpią Seniorki i Seniorzy, którzy  zmierzą się w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym  w Tenisie Stołowym

Zwycięsca oraz zwyciężczyni turnieju uzyska awans do I GPP  Seniorek i Seniorów.

Turniej rozpocznie się o godzinie 10 00.  Od godziny 9 30 można będzie rozpocząć rozgrzewkę.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju oraz zasady przeprowadzenia zawodów znajdziecie Państwo w tym komunikacie.
 
Wszystkim zainteresowanym zawodnikom i klubom przypominamy, że w sezonie 2018/2019 zgłoszenia odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną, a zgłoszenie musi zostać złożone do dnia 21.09.2018r. do godziny 18 00.

Uczestniczyć w zawodach mogą zawodniczki i zawodnicy, którzy spełnią łącznie następujące warunki:
- zostaną zgłoszeni poprzez przesłanie na adres biuro@slzts.pl wypełnionej karty zgłoszeniowej (dostępnej w zakładce druki na stronie ŚlZTS) 
- opłacą przelewem wpisowe do turnieju w wysokości 25 zł od osoby i prześlą wraz z kartą zgłoszeniową potwierdzenie dokonania w/w przelewu.

Karta zgłoszeniowa do turnieju dostępna jest tutaj. 

Szczegółowe zasady przeprowadzenia zawodów określa regulamin WTK-u Seniorów.

Jednocześnie informujemy, że nie będą przyjmowane wpłaty w formie gotówkowej bezpośrednio na turnieju, a brak terminowego zgłoszenia i/lub płatności wraz z potwierdzeniem dokonania przelewu jest równoznaczny z brakiem możliwości wystąpienia w turnieju. 
Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można otrzymać pod numerem telefonu 733 555 723 oraz pod adresem email: biuro@slzts.pl


Wszystkich kibiców i zawodników zapraszamy serdecznie do udziału w zawodach.

Organizatorami imprezy jest MOSIR Łaziska Górne  oraz Śląski Związek Tenisa Stołowego.
Foto by AZS AJU Częstochowa Facebook
2018-09-17 18:07:00
Ruszają rozgrywki III ligi mężczyzn !
W bieżącym tygodniu ligowym ( z dniem 17.09.2018r. ) rozpoczynają się rozgrywki III ligi mężczyzn ( grupy 1 i 2).

Kluby prosimy o zapoznanie się z  terminami rozgrywek i obsadą sędziowską oraz prosimy o weryfikację czasu miejsca rozgrywania spotkań .

Zaktualizowane terminarze rozgrywek dostępne są  wyłącznie na stronie: 

Terminarz rozgrywek III ligi gr 1. 

Terminarz rozgrywek III ligi gr 2.

Przypominamy również, że w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach III ligi mężczyzn obowiązuje ranking. 

Zaktualizowany ranking znajdziecie Państwo na stronach:

Ranking zawodników - III liga gr. 1,

Ranking zawodników - III liga gr. 2,

Zespoły, które nie mają uzupełnionych rankingów ligowych, informacji i piłeczkach lub innych danych lub  proszą o korektę danych proszone  są o niezwłoczny kontakt z biurem Śląskiego Związku Tenisa Stołowego pod numerem telefonu 733 555 723 lub pod adresem email biuro@slzts.pl . 

Jednocześnie informujemy, że dane na stronie http://ligi.slzts.pl/  zostaną uaktualnione po podaniu przez kluby brakujących informacji, które miały obowiązek przesłać do dnia 10 Września. 

Informujemy również, że do dnia 19.09.2018r. zarząd podejmie decyzję w kwestii klubów, które niedopełniły obowiązku wykupienia licencji w PZTS w wymaganym terminie 10.09.2018r. 
 

Foto by Piotr Małek facebook

 
2018-09-17 12:52:00
Aleksandra Gołębiowska i Kacper Rusin zwycięzcami I WTK-u młodzików!


Foto by Weronika Indeka facebook
W dniu 
16.09.2018r. w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików awans do I Grand Prix Polski  wywalczyła Aleksandra Gołębiowska (TTS Polonia Bytom) i Kacper Rusin (KTS Gliwice).

Szczegółowe wyniki turnieju wraz z tabelami znajdziecie Państwo w zakładce komunikaty.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy szczęśliwego losowania na zawodach ogólnopolskich.
 
2018-09-16 15:41:00