Aktualności

Skład Kadry Śląska podczas Letnich Zgrupowań w sezonie 2017-2018
Prosimy o zapoznanie się z listą powołań na letnie  zgrupowania Kadry Śląska w sezonie 2017/2018 i potwierdzenie udziału przez zainteresowane osoby.

Komunikat z listą powołań do Kadry Śląska oraz terminami i miescami jej przeprowadzenia dostępny jest tutaj.

Potwierdzenie udziału zawodnika w obozie kadry Śląska należy
wysłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10.06.2018r. do godziny 20 00  pod adres email: j.fomin69@gmail.com
lub pod nr tel.  693 416 629

 
Brak zgłoszenia dokonanego w podanym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją  z udziału w obozie kadry.

Dane kontaktowe:

Szef wydziału szkolenia ŚlZTS Yurij Fomin:
j.fomin69@gmail.com
tel. 693 416 629

Trener koordynator Wacław Suchecki:
600 276 132
suchecki2@wp.pl
2018-05-23 19:01:00
Indywidualne Mistrzostwa Śląska Zrzeszenia LZS
W sobotę 26 maja w Łaziskach Górnych odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym.

Szczegóły imprezy znajdziecie w komunikatach w dziale Komunikaty związkowe 2017/2018.
2018-05-22 16:06:00
Znamy zwycięzców VI turnieju Międzynarodowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży
Michał Durda (PSP Kietrz), Maria Toborek (SP nr 24 Ruda Śl.), Julia Tkocz (PSP Orzesze), Michał Wodniak (ZSS nr 1 Krapkowice), Zuzanna Mikoś (PG Brynica) i Krzysztof Gumiński (PG ZS Urszulańskich Rybnik) wygrali VI turniej Międzynarodowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży, który rozegrano w Gliwicach.

klasyfikacje:

KATEGORIA PSP CHŁOPCÓW KLASY I-III:

1. DURDA Michał PSP KIETRZ
2. NIEWIARA Adrian PSP Olkusz
3. KNEVELS Daniel PSP Pławniowice
4. SZYMIK Jakub PSP Rybnik

KATEGORIA DZIEWCZĄT SZKOŁA KLASY I-III:
1. TOBOREK Maria SP nr 24 Ruda Śl.

KATEGORIA DZIEWCZĄT SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI:
1. TKOCZ Julia PSP Orzesze
2. GĄSIOR Oliwia PSP Orzesze
3. CZYRNIA Justyna PSP Orzesze
4. MATROS Izabela
5. PASIŃSKA Wiktoria PSP Gliwice
6. KUPIDŁOWSKA Katarzyna PSP Gliwice

KATEGORIA CHŁOPCÓW SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI:
1. WODNIAK Michał ZSS nr 1 Krapkowice
2. RUSIN Kacper PSP Bargłówka
3. PRZEWŁOCKI Piotr PSP Orzesze
4. MADEJ Konrad Zawiercie
5. PAŃCZYK Adrian Zawiercie
6. MICHNO Krzysztof Zespół Szkół w Chróścicach
7. WOJTASZCZYK Wojciech SP nr 9 Zawiercie
8. NOSIADEK Jakub PSP Rybnik
9-12.
SOKOŁOWSKI Oliwier PSP Gliwice
SOLIŁO Dominik PSP Dąbrowa Górnicza
SOKOŁOWSKI Oskar PSP Gliwice
JENDRASZEK Marek PSP SŁAWICE
13-16.
PIWOWARSKI Jakub PSP Pniów
OLCZYK Wojciech ZSP 4 Krapkowice
ŚLOSARCZYK Paweł PSP Głubczyce
PAPESZ Marcel PSP Ruda Śląska
17-19.
MIKOŚ Mikołaj PSP Brynica
WAWRZESTA Michał PSP Gliwice
SŁAWIŃSKI Marcin PSP Gliwice

KATEGORIA GIMNAZJÓW DZIEWCZĄT KLASY I-III 2001-2003:
1. MIKOŚ Zuzanna PG Brynica
2. KROCZEK Marta PG Gliwice
3. RADZIK Martyna PG Orzesze
4. KROCZEK Wiktoria PG Gliwice

KATEGORIA GIMNAZJÓW CHŁOPCÓW KLASY I-III 2001-2003:
1. GUMIŃSKI Krzysztof PG ZS Urszulańskich Rybnik
2. MUGOWSKI Arkadiusz KS AZS Politechnika Gliwicka
3. LINEK Adam ZSP nr 4 Krapkowice
4. SKORUPA Jakub PG Psary
5. STOBIERSKI Filip PSP nr 2 Strzelce Op.
6. SZPROCH Wojciech PG Szymiszów
7. KAŹMIERCZAK Kacper PG Głubczyce
8. LAMIK Dawid PG Szymiszów
9. MIELNIK Jakub PG Głubczyce
2018-05-22 15:55:00
Baraże wchodzą w zasadniczą fazę!
Już jutro 16.05.2018r. o godz. 18.00 w Rybniku odbędzie się drugi półfinał III Ligi Mężczyzn o wejście do finału i mecze barażowe o II Ligę Mężczyzn.
Mecz TS Kuźnia MARTEX Rybnik - MKS Skarbek II Tarnowskie Góry zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 5:5.
Wszystkich kibiców zapraszamy do Rybnika na mecz.

Na zwycięsce w finale czeka już KS Mysław, który dwukrotnie pokonał w półfinale UKTS Sokół IV Orzesze.  
Pierwszy finałowy pojedynek odbędzie się już w przyszłym tygodniu
2018-05-15 22:04:00
Międzynardowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży
W dniu 19.05.2018r10 00 w Centrum Sportowo - Kulturalnym Łabędź  przy ul. Partyzantów w Gliwicach odbędzie się VI turniej Międzynarodowych Igrzysk Dzieci  i Młodzieży.  (rozgrzewka możliwa od godziny 9 30).

W turnieju mogą wziąść udział uczniowie  szkół podstawowych i gimnazjalnych z województw ościennych Województwa Opolskiego oraz szkół przygranicznych z poza Polski ( Czechy, Słowacja, Niemcy)

Koszt zapisu do turnieju to 10 zł od osoby

Zgłoszenia do tunieju dokonują osoby zainteresowane/kluby w formie elektronicznej.

Płatność za turniej odbywa się formie elektronicznej, przelewu należy dokonać na rachunek bankowy numer: 36 1050 1504 1000 0090 3100 1192.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Wypełnione zgłoszenie należy wraz z potwierdzeniem dokonania przelewu przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17.05.2018r. do godziny 9 00 na adres email: zgloszenia.ozts@o2.pl  .

Regulami turnieju, zasady rozstawienia i szczegóły organizacyjne dostępne są tutaj.

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu:
OZTS - 600 801 133
ŚlZTS 733 555 723

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Organizatorami turnieju są: Akademia Tenisa Stołowego Cornilleau, Śląski Związek Tenisa Stołowego i Opolski Związek Tenisa Stołowego.
2018-05-14 15:51:00
Odbiór nagród za Mistrzostwa Śląska Amatorów i Weteranów
Biuro Śląskiego Związku Tenisa Stołowego informuje, że nieodebrane nagrody za Mistrzostwa Śląska Amatorek i Amatorów i Mistrzostwa Śląska Weteranek i Weteranów  oraz klasyfikację generalną tego turnieju można odebrać w biurze ŚlZTS w Gliwicach przy ul. Partyzantów 25 (Centrum Sportowo - Kulturalne Łabędź) .

Odbiór jest możliwy w godzinach pracy biura:

 Poniedziałek: od  12 00 do 16 00
 
Czwartek: od 8 oo do 12 00


Nieodebrane nagrody z dniem 31.05.2018r. przepadają na korzyść ŚlZTS.

Szczegółowe informacje można otrzymać pod adresem email: biuro@slzts.pl i numerem telefonu 733 555 723.

 
2018-05-14 15:32:00
BEBETTO AZS AJD Częstochowa trzecią drużyną w kraju!

Tenisistki stołowe BEBETTO AZS AJD Częstochowa wywalczyły brązowe medale w rywalizacji ekstraklasy kobiet. Zawodniczki z Częstochowy z półfinale play-off musiały uznać wyższość drużyny KU AZS UE Wrocław. Drużynowe mistrzostwo Polski kobiet wywalczyły pingpongistki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

BEBETTO AZS AJD Częstochowa grał w składzie: GUI Lin, Roksana Załomska, Daria Łuczakowska i Kinga Falarz.

Pełne wyniki ekstraklasy kobiet znajdziecie TUTAJ.
2018-05-14 13:39:00
JKTS I Jastrzębie Zdrój i MUKS Jedynka Pszów zwycięzcami ligi juniorów!

W dniu 12.05.018r. odbył się ostatni III turniej Śląskiej  I ligi Juniorek i Juniorów.

W sezonie 2017/2018 zawody wygrały zespoły:

Kategoria Juniorki:

JKTS I Jastrzębie Zdrój
KTS Mysłowice
MKS Skarbek II Tarnowskie Góry


Kategoria Juniorzy:

MUKS Jedynka I Pszów
Sokół Orzesze
AKS Mikołów


Szczegółowe wyniki turnieju znajdziecie Państwo tutaj.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!
2018-05-13 17:56:00
Zmiana adresu korespondencyjnego biura ŚlZTS
Biuro ŚlZTS informuje, że zmianie uległ adres korespondencyjny związku. 

Korespondencję kierować należy na adres:

Śląski Związek Tenisa Stołowego

Centrum Sportowo - Kulturalne Łabędź

ul. Partyzantów 25,  44-100 Gliwice



Przypominamy również, że do końca sezonu należy dotarczyć do biura papierowe wersje protokołów meczowych. Protokoły należy dotarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.05.2018r.  Protokoły można dostarczyć za pośrednictwem poczty lub osoboście w godzinach pracy biura:

Poniedziałek 12 00 - 16 00
Czwartek        8 00 - 12 00
2018-05-08 13:48:00
Integracyjne Mistrzostwa Śląska

W sobotę 12 maja w Siemianowicach Śląskich odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym.
 
komunikat turnieju:
 
1. CEL:
- Popularyzacja tenisa stołowego
- Integracja  środowiska niepełnosprawnych i pełnosprawnych tenisistów
- Propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rehabilitacji.
- Promocja wartości edukacyjnych i wychowawczych sportu.
- Utrwalanie i rozwijanie zdolności motorycznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
 
2. ORGANIZATOR:
- Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START
- Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START Warszawa
 
3. INSTYTUCJE FINANSUJĄCE:
- Ministerstwo Sportu i Turystyki
- Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
 
4. TERMIN I MIEJSCE:             
-  Zawody odbędą się 12.05.2018r. w  Siemianowicach Śląskich – Liceum Ogólnokształcące nr III ZSTiO Meritum, ul. Katowicka 1
 
5. UCZESTNICTWO:
- Uczestnikami zawodów mogą być osoby niepełnosprawne / K i M / z dysfunkcją narządu ruchu
- Dzieci i młodzież oraz dorosłe osoby niepełnosprawne niezależnie od wieku
- Warunkiem dopuszczenia zawodników  do startu jest posiadanie aktualnej książeczki  sportowo- lekarskiej zawodnika lub pisemnej zgody lekarza na udział w zawodach.                   
 
6.  ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia imienne należy przesłać na adres e-mail: startkatowice@poczta.onet.pl 
                 
7.  SPOSÓB  PRZEPROWADZENIA  ZAWODÓW:
- Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZTS / sety do 11pkt./
- Każda grupa startowa powinna liczyć minimum 3 zawodników           
- system rozgrywek indywidualnych uzależniony będzie od ilości  zgłoszonych zawodników do danej grupy, decyzję podejmą sędziowie w dniu zawodów 
-  wszystkie spotkania rozgrywane będą do trzech wygranych setów
- o kolejności miejsc w grupie decydować będzie:
- ilość zwycięstw
- w przypadku takiej samej ilości zwycięstw wynik bezpośredniego meczu
 
8.  PROGRAM  ZAWODÓW: 
- grupa „wózki” OPEN
- grupa VI – X kobiety
- grupa VI – VIII mężczyźni 
- grupa IX – X mężczyźni 
- grupa  debel lub mixt / jeden zawodnik max grupa VIII/
- grupa OPEN  
- grupa XI OPEN       
 
9. PROGRAM MINUTOWY:
08:00 - Przyjazd zawodników
08:00 – 08:30 - Uzupełnienie zgłoszeń, dodatkowa rejestracja
09:00 – 09:30 - Rozgrzewka
09:30 – 09:45 - Uroczyste otwarcie Mistrzostw 
10:00 – 14:00 - Gry indywidualne
14:00 – 15:00 - Przerwa na posiłek
15:00 – 15:30 - Rozgrzewka
15:30 – 17:30 - Gry deblowe i mixty
17:30 – 18:00 - Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
18:00 – 18:15 - Zakończenie Turnieju
18:15 - Wyjazd zawodników do miejsc zamieszkania
 
10.  NAGRODY:
- Za  zdobycie  1-3 miejsca w grach indywidualnych, deblowych oraz mixtach zawodnicy otrzymują  medale i dyplomy
- Organizator w miarę swoich możliwości zapewni nagrody rzeczowe zawodnikom za miejsca w wybranych grupach.
 
11.  ZASADY FINANSOWANIA:
- koszty związane z organizacją Turnieju i ubezpieczeniem zawodników pokrywa  Organizator ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego.
- koszty  przyjazdu na zawody pokrywają uczestnicy  we własnym zakresie.
                         
12.  POSTANOWIENIA KOŃCOWE:                                                                                                                  
- Za bezpieczeństwo podczas zawodów odpowiada organizator, kierownicy ekip, trenerzy oraz służba medyczna.
- W sprawach nie ujętych regulaminem decydować będzie Komisja Weryfikacyjno- Odwoławcza, w skład której wchodzą; sędzia główny, lekarz oraz przedstawiciel Organizatora.
2018-05-08 13:32:00